Warsztat Agile vs. Scrum – porównanie metodyk

Opis i cel szkolenia

Warsztat “Agile & Scrum” jest skierowany do osób które chcą poznać co naprawdę oznacza Agile, oraz co to jest Scrum. Na szkoleniu poznasz prawdziwie praktyczne podejście do zagadnienia zwinności w oparciu o codzienną praktykę. W programanie jest również zawarty blok tematyczny jak bez ryzyka podejść do zdawania testu firmy scrum.org, PSM1.
Scrum to wyższa szkoła jazdy, implementacja wymaga transformacji całego przedsiębiorstwa, natomiast narzędzia które są wykorzystywane w tej metodyce możesz zastosować wszędzie. Na warsztacie poznasz podejście “szwedzkiego stołu” – czyli jak można zastosować elementy Scrum w codziennej pracy.
Kluczem do sukcesu w Agile jest praca iteracyjna, ciągła poprawa oparta na komunikacji i tworzeniu największej wartości dla Klienta. Na szkoleniu poznasz narzędzia i praktyczne zastosowania które mogą Ci pomóc w codziennej pracy.Każdy element składowy metodyki jest omawiany na przykładach praktycznych oraz również poprzez zadania warsztatowe. Uczestnicy wcielają się w rolę Scrum Mastera i podejmują wyzwanie polegające na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla problemów – zgodnie z zasadami Scrum.
Warsztaty są prowadzone bez prezentacji PowerPoint, a uczestnicy otrzymują obszerne materiały z zakresu. Każde pytanie znajdzie swoją odpowiedź – jest to dynamiczne dwa dni oparte na dyskusji.

Korzyści dla uczestników

Na szkoleniu poznasz prawdziwie praktyczne podejście do Agile & Scrum. To nie jest szkolenie “po certyfikat” ale po wiedzę, omawiam aspekty zwinnego zarządzania pod kątem wytwarzania oprogramowania wskazując co i kiedy można najlepiej zastosować.

Scrum to „wyższa szkoła jazdy”, implementacja wymaga transformacji całego przedsiębiorstwa, natomiast narzędzia które są wykorzystywane w tej metodyce możesz zastosować wszędzie. Oczywiście tylko pełne wdrożenie tych zasad pozwoli realizować dwa razy więcej dwa razy szybciej.

Kluczem do sukcesu w Agile jest praca iteracyjna, ciągła poprawa oparta na komunikacji i tworzeniu największej wartości dla Klienta. Na szkoleniu poznasz narzędzia i praktyczne zastosowania które mogą Ci pomóc w codziennej pracy.

Metody szkolenia

Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia zgodnie z zasadami Agile & Scrum

Czas trwania

16 godzin dydaktycznych – 2 dni szkoleniowe

Program szkolenia

Dzień 1

Podczas szkolenia odpowiemy na Pytania:

Agile

 • Co oznacza Agile Mindset?
 • Jak rozumieć empiryzm?
 • Jak uniknąć nieudanych tranformacji?
 • Czy wszędzie można zastosować Agile?
 • Czy cała firma musi być zwinna?
 • Czy jest nam potrzebny coach?

Dzień 2

Scrum

 • Co nam daje Scrum?
 • Kto zastępuje Project Managera?
 • Kto jest liderem w zespole?
 • Co to za rola Product Owner?
 • Czy u nas można wprowadzić Scrum?
 • Jak zastąpić Scrum Mastera?

Wartość inwestycji

Zapraszam do kontaktu w celu oszacowania wartości inwestycji dla Twojej firmy!
Mail: biuro@onestepup.pl
Telefon: 22 428 11 11

Kontakt

Bartosz Bartczak

Partner biznesowy

Krzysztof Słowik

Partner biznesowy

Damian Puchniarz

Kierownik działu handlowego

zobacz więcej

One Step Up Sp. z o. o.

Al. Jerozolimskie 202

02-486 Warszawa

Biuro czynne:

Poniedziałek - Piątek

8.00 - 16.00