Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2025
Został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz ich pracowników. O dotację mogą wnioskować wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa, o ile zatrudniają przynajmniej jedną osobę na umowę o pracę).
Wysokość dofinansowania wynosi:
– 80% dla firm małych, średnich i dużych
– 100% dla mikroprzedsiębiorstw.
Limity kwotowe dostępne dla przedsiębiorców w zależności od ich wielkości określają w regulaminach konkursów poszczególne Powiatowe Urzędy Pracy. Maksymalny poziom dofinansowania dla jednego pracownika wynosi maksymalnie 16 971,90 zł (300% przeciętnego wynagrodzenia w 2024 roku).
Zasady wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
W 2025 roku pracodawcy będą mogli otrzymać dofinansowanie w ramach 9 priorytetów KFS na wsparcie kształcenia ustawicznego:
PRIORYTET wsparcia:
1. rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na terenie danego powiatu lub województwa.
2. rozwoju kwalifikacji i umiejętności w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
3. kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników zgodnie z powstałymi potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź w 2024r.
4. w poprawie zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w środowisku pracy
5. w promowaniu i wspieraniu zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej
6. cudzoziemców, w szczególności w zakresie poszerzania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
7. rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych
8. rozwoju umiejętności cyfrowych
9. rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
Dlaczego Klienci wybrali One Step Up?
- Posiadamy wieloletnie doświadczenie przy składaniu i realizacji wniosków z KFS.
- Wspólnie z Klientem analizujemy potrzeby i dobieramy szkolenia pod potrzeby konkretnych pracowników przy uwzględnieniu priorytetów przyznawania środków na dany rok.
- Pomagamy w dopełnieniu formalności przy złożeniu wniosku.
- Posiadamy niezbędne dokumenty uznawane przez Urzędy Pracy – Certyfikat Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.
- Po szkoleniach wystawimy certyfikaty honorowane przez Powiatowe Urzędy Pracy.
Jak złożyć wniosek? w kilku krokach…
1. Wybieramy szkolenia zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Klienta.
2. W momencie uruchomienia dotacji w danym powiecie, pomagamy Klientowi przy wypełnieniu wniosku.
3. Klient składa wniosek (osobiście, w formie elektronicznej z certyfikowanym podpisem elektronicznym, bądź poprzez ePUAP) i czeka na decyzję.
4. Pozytywne rozpatrzenie – Klient podpisuje umowę z PUP.
5. Realizacja szkoleń zgodnie z zawartym we wniosku harmonogramem.
6. Rozliczenie dotacji z PUP (na podstawie kopii certyfikatów szkoleniowych i faktury za wykonaną usługę).
Zapytaj również naszych konsultantów o kursy i szkolenia z zakresu:
(wymienione kursy realizowane są na terenie województwa mazowieckiego)
- Spawania
- Wózki widłowe
- Maszyny robót ziemnych (koparki, ładowarki, spycharki…)
- Maszyny robót drogowych
- Urządzenia dźwigowe
- Kursy kierowców zawodowych (ADR)
- Księgowość, rachunkowość i finanse