Team building

TEAMFORMACJA to zespół ekspertów realizujących warsztaty outdoor/indoor z zachowaniem zasady tworzymy „Mądry Team Building”

Zwrot „team building” to po angielsku budowanie zespołu, czyli wszelkiego rodzaju działania, które mają na celu wzmocnić zespół, sprawić, żeby funkcjonował wydajniej, lepiej, efektywniej. Dlatego dla nas team building to nie event. Dla nas team building to zabawa połączona z rozwojem, która daje uczestnikom znacznie więcej, niż standardowe, eventowe spotkanie integracyjne. Stawiamy na programy, które jednoczą zespół wokół wspólnego celu, budują umiejętność współpracy i rozwijają cechy niezbędne dla efektywnego funkcjonowania jednostek w grupie. Stawiamy na team building, który wprowadza realną zmianę, na team building, który prowokuje do refleksji – na mądry team building.

Poniżej przedstawimy różne programy team buildingowe. Łączy je wspólny mianownik – dążenie do budowania zespołu oraz stwarzanie okazji do integracji i poznania współpracowników z nieco innej strony, niż na co dzień. Każdy program realizuje ten cel w inny sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
 • Gry scenariuszowe
 • Projekty konstrukcyjne
 • Gry miejskie
 • Warsztaty rozwojowe
 • Projekty charytatywne – CSR
 • Projekty filmowe

Projekt koncepcyjno-konstrukcyjny – „Reakcja Łańcuchowa”

Reakcja łańcuchowa to energetyczne zadanie konstrukcyjne, które buduje poczucie jedności w zespole. Uczestnicy zmieniają z pozoru zwyczajne przedmioty w trybiki wielkiego, kreatywnego mechanizmu!

Opis projektu:

Program Reakcja Łańcuchowa powstał z myślą o tym, by w widowiskowy sposób zobrazować, iż różne działania poszczególnych osób w grupie składają się na jeden, wspólny cel całej organizacji. Zachęca uczestników do wspólnej zabawy i wyzwala ogromne pokłady kreatywności.
Uczestnicy przybywają do sali, gdzie czeka na nich bogaty, uruchamiający wyobraźnię magazyn z rozmaitymi przedmiotami, które już niebawem pójdą w ruch jako fragmenty spektakularnej reakcji łańcuchowej.
Zadaniem grupy jest zbudowanie specjalnej konstrukcji, której zasada działania jest następująca: każdy element wyzwala działanie następnego, by na końcu wykonać określoną czynność np. zwolnić blokadę trzymającą pęk balonów z helem. Zespół pracuje w podziale na mniejsze brygady i tylko ścisła współpraca między nimi pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Wspólne wymyślanie konstrukcji, liczne burze mózgów i różnorodność wymaganych umiejętności i zadań sprawia, że w programie Reakcja Łańcuchowa każdy znajdzie coś dla siebie. Reakcja Łańcuchowa to świetna zabawa, możliwość integracji zespołu poprzez wspólną pracę oraz mnóstwo pozytywnych emocji podczas finałowego uruchomienia maszyny. Dodatkowym atutem programu jest budowanie w zespole przekonania, że razem są w stanie osiągnąć to, co z początku wydawało się niemożliwe! Opisany program wzbogacamy krótkim warsztatem poświęconym tematyce współpracy i komunikacji w zespole.

Gdzie: indoor Czas trwania: do 3 godzin Trenerzy: 2 osoby Atuty projektu:
 • wzmocnienie poczucia wspólnoty w zespole
 • pobudzenie kreatywności
 • integracja podczas wspólnej pracy
 • pamiątkowy film
 • możliwość wzbogacenia programu o warsztat poświęcony tematyce współpracy

Giga MOST – wyzwanie konstrukcyjne

Jak wiadomo – mosty łączą. Podczas tego projektu zespół połączy swoje siły, żeby zrealizować jeden wspólny cel: zbudować ogromny most. Giga Most to energetyzujące wyzwanie zwieńczone niezwykłą konstrukcją.

Opis projektu:

Giga Most to kooperacyjny projekt konstrukcyjny. Wyzwaniem, przed którym staje zespół, jest wybudowanie długiego mostu. Materiały konstrukcyjne, które mają do dyspozycji, są w skali makro i mają nawet po kilka metrów!
Ograniczone zasoby, presja czasu, nieprzewidziane przeszkody do pokonania i konieczność sprawnego planowania to elementy wspólne każdej pracy projektowej. I tym razem jest podobnie, a żeby tego było mało, sukces – tak jak w prawdziwym życiu – jest możliwy tylko przy sprawnej współpracy realizatorów projektu. Wszak most składa się z wielu idealnie pasujących do siebie przęseł, a każda brygada operacyjna jest odpowiedzialna tylko za jedno z nich.
Wspólna praca nad realizacją projektu jest doskonałą rozrywką i sprzyja integracji oraz budowaniu relacji. Pełen napięcia finał projektu, gdy
most jest testowany za pomocą zdalnie sterowanego samochodu, dostarcza uczestnikom niezapomnianych emocji. Co więcej – zostają one uwiecznione na pamiątkowym nagraniu z kamery Go Pro umieszczonej na pojeździe.
Giga Most to efektowna aktywność łącząca świetną zabawę z wartością dodaną w postaci zjednoczenia zespołu w osiąganiu wspólnego celu.

Gdzie: indoor/outdoor Czas trwania: do 3 godzin Trenerzy: 2 – 5 osób Atuty projektu:

 • pobudzenie kreatywności
 • praca nad jednym, wspólnym dziełem
 • wizualizacja współzależności
 • pamiątkowe nagranie z realizacji

„Art Building” – artystyczny team building

Projekt Art Building pozwala na niczym nieskrępowaną, radosną, twórczą aktywność, a przy okazji – zachęca do współpracy i pozwala dostrzec fakt, że razem możemy więcej!

Opis projektu:

Grupa w losowym podziale na mniejsze zespoły maluje jeden, wielki obraz. Każda brygada odpowiedzialna jest za mały fragment całości. Nie wiedząc aż do końca jaki będzie finalny efekt, muszą upewnić się, że ich część pasuje do reszty układanki, współpracując z sąsiednimi zespołami.
W projekcie może być również miejsce na ekspresję własnej, twórczej energii pojedynczych brygad – każdy zespół ma wówczas za zadanie sprawić, by ich fragment był w jakiś sposób wyjątkowy i udekorować go zgodnie z własną wizją!
Zwieńczeniem projektu jest długo oczekiwana niespodzianka – obraz jest składany w jedną całość. Moment ten dostarcza wielu pozytywnych emocji, a samo dzieło może dumnie zdobić wnętrza biura, by na co dzień przypominać, do czego jesteśmy zdolni, gdy łączymy swoje siły w dążeniu do wspólnego celu.
Wspólnie spędzanie czasu na malowaniu i tworzeniu dostarcza wiele radości i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci – również tych uczestników, którzy niechętnie wracają do lekcji plastyki – liczy się wspólna zabawa a nie malarskie talenty!
UWAGA: W cenę projektu wliczone jest wykonanie prostej grafiki uwzględniającej potrzeby i preferencje klienta. Szczególne wymagania odnośnie grafiki mogą wiązać się z dodatkowym kosztem. Grafika może komunikować dowolne treści – dopasowane do okazji czy tematyki eventu.

Gdzie: indoor/outdoor Czas trwania: do 3 godzin Trenerzy: 2 – 5 osób Atuty projektu:

 • pobudzenie kreatywności
 • praca nad jednym, wspólnym dziełem
 • budowanie zespołu poprzez twórczą zabawę

Emocjonująca gra zespołowa – „Bitwa Łuczników”

Idealna propozycja dla wszystkich lubiących nowe wyzwania. Energetyczna gra zespołowa, w której pod okiem instruktorów uczestnicy poznają tajniki łucznictwa, by zmierzyć się w prawdziwej bitwie.

Opis projektu:

Bitwa Łuczników idealnie sprawdza się zarówno jako samodzielny projekt jak i dopełnienie innych atrakcji dla zespołu, którym dodaje nutkę pikantnej rywalizacji.
Uczestnicy przy pomocy łuków i bezpiecznych strzał najpierw pod okiem instruktorów uczą się strzelać z łuku, aby następnie zmierzyć się w prawdziwej bitwie na specjalnie przygotowanym poligonie.
To innowacyjna alternatywa dla paintballa, która jeszcze bardziej angażuje uczestników dając im świetną zabawę i możliwość testowania nowo nabytych umiejętności łuczniczych. A do tego w przeciwieństwie do paintballa nie boli i nie zostawia śladów!
Świetna, energetyczna zabawa gwarantowana.

 

Gdzie: outdoor Czas trwania: do 2 godzin Trenerzy: 2 osoby Atuty projektu:

 • budowanie strategii
 • gra zespołowa
 • podział ról w zespole
 • nutka rywalizacji
 • bomba energetyczna

Team Aid – warsztat rozwojowy

Team Aid to propozycja warsztatów nastawionych na doskonalenie wybranych umiejętności i maksymalizowanie potencjału zespołu . Program w pełni dopasowany do potrzeb.

Opis projektu:

Warsztat Team Aid nastawiony jest na rozwój zespołu z uwzględnieniem jego specyficznych potrzeb a jego przebieg i kształt na bieżąco jest dopasowywany do dynamiki grupy.

Podczas spotkania uczestnicy zmierzą się z 3-4 zadaniami nastawionymi na rozwijanie komunikacji i współpracy w zespole. Każde zadanie zostaje zwieńczone omówieniem. Wspólna refleksja nad tym, jak przebiegało wykonanie zadania, pozwala z jednej strony na wyłonienie mocnych stron zespołu i stworzenie niezbędnych fundamentów, a z drugiej – namierzenie tych obszarów, które wymagają doskonalenia. Wykonując kolejne zadania, uczestnicy mogą na gorąco testować wnioski wyciągnięte z poprzednich doświadczeń i wzrastać jako zespół. Zwieńczeniem warsztatu jest wypracowanie przez uczestników najważniejszych zasad współpracy oraz nadanie im graficznej formy. Stworzony w ten sposób plakat może zawisnąć we wspólnej przestrzeni w biurze, by na co dzień przypominać pracownikom, jakim chcą być zespołem i na co się umówili.

Zawartość merytoryczna warsztatu zostanie określona po wstępnej analizie potrzeb. Przewidywane zagadnienia: efektywna komunikacja, zaufanie, zasady efektywnej współpracy, sytuacje konfliktowe i jak nimi zarządzać, informacja zwrotna. Warsztat bazuje na aktywnych technikach szkoleniowych maksymalizujących zaangażowanie uczestników.

Gdzie: indoor  Czas trwania: do 5 godzin Trenerzy: 1 – 2 osoby Atuty projektu:

 • program dopasowany do potrzeb zespołu
 • aktywizujące, wciągające techniki szkoleniowe
 • pogłębiona integracja uczestników
 • maksimum praktyki – minimum teorii

„Na tropie zbrodni” – gra kryminalna

Na tropie zbrodni to scenariusz detektywistyczny, w którym uczestnicy wcielają się we wnikliwych śledczych, by rozwikłać zagadkę morderstwa. Połączenie fabuły i rozwijających zadań, testujących zarówno spryt, jak i sprawną komunikację i współpracę w zespole.

Opis projektu:

Pobudzające wyobraźnię dowody, raporty z centrali śledczej i wciągająca fabuła to cechy gry scenariuszowej Na tropie zbrodni. Grupa wyrusza w teren, by wykonując zadania zespołowe takie jak analiza nagrania audio czy materiału dowodowego rozwikłać zagadkę niedyspozycji jednego z gości hotelowych.
Kto stoi za morderstwem? Co było motywem? Jak doszło do zbrodni?
Na te i inne pytania uczestnicy znajdą odpowiedzi pod okiem naszych trenerów i pracowników agencji detektywistycznej Enigma zdradzających sekretne tajniki swego fachu.
W fabułę wplecione są różnorodne zadania team buildingowe, których szczegółowy opis znajduje się na kolejnej stronie.
Każde zadanie zakończone jest omówieniem z trenerem, którego celem jest pogłębienie procesów zachodzących w grupie oraz wyciągnięcie wniosków dotyczących komunikacji i współpracy w zespole. Wspólne stawianie czoła zadaniom oraz czas przeznaczony na refleksję po ich wykonaniu sprzyja budowaniu zaufania oraz pogłębionej integracji zespołu.
Zespół po udziale w grze Na tropie zbrodni jest zmotywowany, zintegrowany oraz zjednoczony wokół wspólnie osiągniętego sukcesu.

Gdzie: indoor/outdoor Czas trwania: do 6 godzin Trenerzy: 2 – 6 osób Atuty projektu:

 • intrygująca fabuła
 • różnorodne zadania grupowe
 • kreatywne myślenie
 • budowanie zespołu podczas wyzwań team buildingowych

„Obcy są wśród nas” – terenowa gra scenariuszowa

Kiedy grupa dowiaduje się, że naszą planetę zamieszkują zakamuflowani przedstawiciele obcych cywilizacji, nic już nie jest takie, jak dotychczas. Zadaniem zespołu jest uratowanie Ziemi przed zagładą a przy okazji – wykazanie, że pośród nich, nie ma obcych!

Opis projektu:

Ziemianie! Obca cywilizacja ZERB grozi naszej planecie zniszczeniem. Tylko Wy możecie ją uratować, a czas ucieka nieuchronnie.
Taka informacja dociera do uczestników w tajemniczej, filmowej wiadomości nadanej z orbity ziemskiej.
Uczestnicy w podziale na mniejsze zespoły otrzymują szczegółowe instrukcje postępowania. Ich zadaniem jest sprostać wielu różnorodnym wyzwaniom oraz znaleźć ślady należące do obcej cywilizacji rozsiane na terenie gry. Od ich sprawności, sprytu i szybkości w działaniu zależy los całej planety!
Wspólne wykonywanie zadań oraz przemierzanie terenu gry sprzyja integracji i zabawie. Dodatkowym atutem jest okazja do rozwoju umiejętności zespołowych takich jak planowanie strategii, komunikacja w zespole czy kreatywne burze mózgów.
Wprawdzie zespoły działają w pojedynkę, jednak w finale gry okazuje się, że tylko łącząc swoje siły są w stanie uratować planetę Ziemia przed zagładą. Gra dostarcza niebanalnej rozrywki, odrywa od codzienności oraz wzmacnia poczucie wspólnoty w grupie.
UWAGA: Gra w zmienionej postaci w przypadku niepogody może odbyć się również we wnętrzu hotelu. Opcjonalnie gra może zostać wzbogacona o wyzwania stricte ruchowe tj. ścianka wspinaczkowa czy tor łuczniczy.

Gdzie: indoor/outdoor Czas trwania: do 4 godzin Trenerzy: 2 – 6 osób Atuty projektu:

 • okazja do refleksji nad komunikacją i współpracą zespołową
 • urozmaicone zadania – ruchowe, logiczne, komunikacyjne
 • kosmiczny klimat z przymrużeniem oka
 • dobra zabawa w formie gry terenowej

 

W celu zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy zapraszamy do kontaktu.
Każdy projekt jest inny dlatego każdą ofertę  przygotowujemy indywidualnie po zbadaniu potrzeb. 

Tel. +48 22 428 11 11
Mail:
biuro@onestepup.pl

Kontakt

Bartosz Bartczak

Partner biznesowy

Krzysztof Słowik

Partner biznesowy

Damian Puchniarz

Kierownik działu handlowego

zobacz więcej

One Step Up Sp. z o. o.

Al. Jerozolimskie 202

02-486 Warszawa

Biuro czynne:

Poniedziałek - Piątek

8.00 - 16.00