Intensywne Negocjacje Zakupowe – warsztat praktyczny

Opis i cel szkolenia

W trakcie jednodniowego bardzo intensywnego szkolenia, skupimy się wyłącznie na dwóch rzeczach – dwóch najczęściej popełnianych błędach negocjacyjnych. Pierwszy to złe przygotowanie się do negocjacji. Najlepsi negocjatorzy wiedzą, że przygotowanie do negocjacji zajmuje 90% czasu poświęconego negocjacjom podczas gdy sama rozmowa z adwersarzem zaledwie 10%. Szczegółowo omówimy sobie co konkretnie trzeba przygotować przed każdymi negocjacjami.
Drugi najczęściej popełniany błąd to – nieumiejętność sprzedania siebie, lub jeśli wolisz – nieumiejętność budowania własnego wizerunku w oczach naszego adwersarza. Nauczymy się technik budowy własnego autorytetu.

Korzyści dla uczestników

  • praktyczne przygotowanie się do negocjacji z zzastosowaniem wcześniej poznanych technik
  • ćwiczenie na autentycznych sytuacjach biznesowych
  • umocnienie pozycji zakupowej poprzez budowę autorytetu i własnej wartości

Metody szkolenia

Szkolenie realizowane jest w formie praktycznych zajęć warsztatowych i jedynie w 10-15% uzupełniane wykładem i prezentacją teorii. Wszystkie „case study” realizowane na szkoleniu oparte są na w 100% autentycznych sytuacjach biznesowych.

  • case study
  • ćwiczenia

Czas trwania

8 godzin dydaktycznych – 1 dzień szkoleniowy

Program szkolenia

Dzień 1

Część I – przygotowanie
1. Źródła siły w negocjacjach. Pozycjonowanie na osi siła słabość, profesjonalne narzędzia kupieckie – „Matryca Kraljic” oraz „Model Wiatraka” i model „11Cs”.
2. Liczność dostawców jako siła napędowa negocjacji kupieckich. Jak zbudować dobrą bazę danych o dostawcach? Narzędzia budowy wiedzy o rynku (RFI – zapytanie o informację, RFP – zapytanie o propozycję, RFQ – zapytanie o ofertę). Weryfikacja informacji przedstawianych przez dostawców.
3. Co kupujesz? – czyli struktura kosztowa kupowanych dóbr. Za co płacisz? Sprzedawcy nie lubią wyjawiać wszystkich drobnych szczegółów kosztowych oferty. Jak sprawić, aby negocjacje odbywały się na naszych warunkach? Przygotowanie analizy TCO (całkowity koszt posiadania). Oraz „Should Cost Model”
4. Taktyki kupieckie stosowane na etapie rozpoznania rynku – czyli, negocjacje rozpoczynają się od pierwszego kontaktu z dostawcą.
5. Walidacja dostawcy i walidacja oferty – profesjonalne narzędzie kupieckie , metoda ”0-10”?

Część II – budowa autorytetu i taktyki zakupowe
6. Wiarygodność negocjatora. Jak budować swoją wiarygodność na rynku dostawców? Jak wykorzystać wiarygodność do osiągania celów negocjacyjnych?
7. Zasady negocjacji. W odróżnieniu od taktyk negocjacyjnych stosowanych w zależności od dostawcy i sytuacji, zasady negocjacji działają zawsze, niezależnie czy jesteśmy ich świadomi czy też nie.
8. Negocjacje z pozycji słabej. Praktyczne wykorzystanie technik negocjacji kupieckich z „silnym” dostawcą. Jak przekonać dostawcę, na którego nie masz alternatywy? Jak budować zdrową relację z pozycji słabej?
9. Jak budować wysokie poczucie własnej wartości oraz pewność siebie w negocjacjach?

Harmonogram szkolenia

Rejestracja uczestnikówod godz. 9:40
Zajęcia10:00 - 11:00
Przerwa11:00 - 11:15
Zajęcia11:15 - 13:00
Obiad13:00 - 13:40
Zajęcia13:40 - 15:00
Przerwa15:00 - 15:10
Zajęcia15:10 - 17:00

Wartość inwestycji

Cena udziału w szkoleniu wynosi 890 zł + 23%VAT

Cena szkolenia: dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w zajęciach, komplet materiałów, certyfikat ukończenia, możliwość indywidualnych konsultacji podczas szkolenia, przerwy kawowe oraz obiad.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu: jest przesłanie do nas formularza zgłoszenia na e-mail lub on-line

Dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT podlega ZWOLNIENIU. W tym celu należy uzupełnić i przesłać podpisane oświadczenie.

wzór oświadczenia

Kontakt

Damian Puchniarz

Kierownik działu handlowego

Bartosz Bartczak

Partner biznesowy

Krzysztof Słowik

Partner biznesowy

zobacz więcej

OneStepUp Sp. z o. o.

Biuro: Al. Jerozolimskie 202

02-486 Warszawa

Biuro czynne:

Poniedziałek - Piątek

8.00 - 16.00

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Rozumiem