Michał Baryło

One Step Up_Michał Baryło

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i SWPS wydziałów Psychologii oraz Prawa i Administracji. Wykładowca Szkół Wyższych w Gdańsku oraz w Łodzi.

Certyfikowany szkoleniowiec biznesu, trener psychofizjologii redukcji stresu oraz procesów emocjonalnych, a także certyfikowany trener mindfulness & compassion, coach CMCS.

Przez ponad 25 lat tworzył, wdrażał, kierował i realizował projekty szkoleniowe i doradcze w wielu czołowych firmach w Polsce. Przeprowadzając ponad 4000 szkoleń. Zajęcia prowadził między innymi dla przedsiębiorstw produkcyjnych i to zarówno w przemyśle lekkim i spożywczym, jak również w przemyśle ciężkim. Oprócz tego szkolił w branży telekomunikacyjnej, a także firmy logistyczne, banki, organizacje finansowe oraz przedsiębiorstwa energetyczne. Charakteryzuje go umiejętność zagłębiania się i rozumienia problematyki klienta w oparciu o zasoby uczestników oraz budowania wspólnie z nimi konstruktywnych rozwiązań. W tym zakresie posługuje się wiedzą i doświadczeniem z zakresu psychologii pracy zgodnie z wykształceniem oraz wieloletnim doświadczeniem menedżerskim i HR’owym w środowiskach korporacyjnych. Wymieniane doświadczenia znakomicie współgrają z oczekiwaniami klientów, które dotyczą bycia nie tylko mentorem, szkoleniowcem i doradcą, ale przede wszystkim partnerem w osiąganiu biznesowych celów.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ludźmi, co umożliwia dobre zrozumienie potrzeb klientów w tym obszarze oraz przygotowanie szkoleń opartych na prawdziwych przykładach oraz angażujących ćwiczeniach i warsztatach. 

Metodami, które z sukcesami stosuje to przede wszystkim Case Study. Warsztaty oparte są o rzeczywiste i zaobserwowane sytuacje, przykłady, ćwiczenia i moderowana praca warsztatowa z grupą, gdzie w sposób nadzorowany kontrolę i odpowiedzialność za efekt przejmuje grupa. Sprzyja to braniu przez uczestników odpowiedzialności, a także pomaga optymalizacji współpracy między różnymi działami i wypracowanie modelu wspólnych działań na rzecz dobra organizacji.

W ramach działań usprawniających współpracę i odpowiedzialność menedżerów inicjował warsztaty dotyczące Leadership Management, Zarządzania zmianą, Zarządzania ryzykiem Employer Branding oraz prowadził i odpowiadał za przygotowanie i przebieg procesów związanych z Performance Managment, Talents Managment, Comparitio & Benefits, Competences & Developing, oraz za szereg działań usprawniających komunikację wewnątrz organizacji.

Dodatkowo z zawodu i z zamiłowania psycholog kliniczny oraz społeczny, dyplomowany seksuolog, certyfikowany terapeuta Cognitive Behawioral Therapy.

Zajmuje się redukcją wpływu stresu, kontroli emocji rozwoju kompetencji w środowisku zawodowym, autor publikacji o tej tematyce. Jego dodatkowym hobby jest sport, żeglarz, trener jogi i samoobrony. Członek PTTPB (Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej).

Szkolenia prowadzone przez Michała w One Step Up:

Techniki oswajania stresu – jak budować równowagę i odporność

Work Life Balance & Vitality of Life – Wellbeing

Kontakt

Bartosz Bartczak

Partner biznesowy

Krzysztof Słowik

Partner biznesowy

Damian Puchniarz

Kierownik działu handlowego

zobacz więcej

One Step Up Sp. z o. o.

Al. Jerozolimskie 202

02-486 Warszawa

Biuro czynne:

Poniedziałek - Piątek

8.00 - 16.00